Meble designerskie – producent mebli z drewna

Jako marka Swallow’s Tail, jako projektanci dzielimy się dobrą wiadomością, choć aura w okół nie jest dobra. Ale zawsze jest miejsce na podziękowania i wdzięczność. Taką właśnie czujemy. Jesteśmy wdzięczni Radzie Ekspertów plebiscytu MUST HAVE i Organizatorom Łódź Design Festival pod przewodnictwem Michała Piernikowskiego za to że wspierają swoją otwartością, uporem i zaangażowaniem rozwijające się polskie wzornictwo. To ważne zadanie wzięli na siebie 15 lat temu i działają na przekór trudnościom, jakich doświadczamy. Dziękujemy bardzo za to, że Łódź Design Festival tworzy przestrzeń dla dobrego designu, że możemy startować w plebiscycie wśród najzdolniejszych, odważnych, prężnych, projektantów i przedsiębiorców. Dziękujemy za MUST HAVE 2022 dla naszych dwu projektów! To dla nas wielkie wyróżnienie! “Łódź Design Festival to idea, ludzie, działanie”, które są nam wyjątkowo bliskie!

Rada Ekspertów w pełnym składzie: Anna Grużewska, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Dominika Olszyna, Magda Świć i Paweł Rafa, Agnieszka Polkowska, Michał Mazur, Diana Nachiło, Iwona Ławecka-Marczewska, Zbigniew Maćków, Hanna Rydlewska, Monika Pągowska i Tomasz Pągowski, Katarzyna Księżopolska, Kamil Białas, Agata Szydłowska, Szymon Hanczar oraz Michał Piernikowski.

Pierwszy produkt, który został nagrodzony MUST HAVE 2022 to komoda Phab. Komoda, którą wyróżnia, minimalistyczna forma i oryginalny konstrukcyjny pomysł. Jest to mebel funkcjonalny, uniwersalny i ponadczasowy. Może pełnić funkcję wygodnego mebla do przechowywania – zewnętrzna konstrukcja przęseł i duża głębokość sprawia, że można wygodnie przechowywać dowolne przedmioty. Drugi wariant do wyboru, to szafka rtv – komoda, poprzez otwartą wnękę staje się podręcznym meblem, w którym umieszczamy sprzęt audio ( z tyłu przelotka na przewody elektryczne).

Komoda Phab to nowość i drugi Must Have dla komody marki Swallow’s Tail. Pierwszy to Must Have dla klasycznej komody ST SIDEBOARD, który projektant Piotr Grzybowski otrzymał w 2015 roku.

Komoda Phab,, wariant rtv, design Piotr Grzybowski, Magdalena Hubka, współpraca Dominika Lizurej, fot. Marek Swoboda

Drugim projektem Swallow’s Tail, który zdobył uznanie Rady Ekspertów tegorocznego plebiscytu MUST HAVE jest rozkładany stół Taoz. Jest to szósta statuetka dla marki Swallow’s Tail w tym plebiscycie.

To wyjątkowy rozkładany stół, którego funkcja – wygodne i szybkie rozkładanie oraz lekka obła sylwetka udowadniają, że stół rozkładany może być smukły i elegancki, dzięki czemu miękko wpisuje się w dowolne stylizacje i aranżacje wnętrz. Ten drewniany stół rozkładany wykonany z jakościowych surowców, takich jak dąb FSC świetnie sprawdza się np. w stylizacjach z nutą vintage, albo nawet lat 30. ubiegłego wieku, ale nie tylko. Współczesne wnętrza, w których mile widziane są obłe formy, to idealna przestrzeń dla modelu Taoz.

Stół rozkladany Taoz, design Piotr Grzybowski, Magdalena Hubka, fot. Marek Swoboda

MUST HAVE-y marki Swallow’s Tail:

  1. Komoda ST SIDEBOARD 2015 r.
  2. Stół ST CALIPERS CUSTOM 2017 r.
  3. Kolekcja świecznikow Enlightenment 2017 r.
  4. Stół AL102 2019 r.
  5. Komoda Phab 2022 r.
  6. Stół rozkładany Taoz 2022 r.

@trendnomad, Diana Nachiło, @i.lawecka, Zbigniew Maćków, @haniarydlewska, Monika Pągowska i @tomasz_pagowski, @kasia_magazif, @aleksyyyy, @agata_szydlowska, @szymon_hanczar oraz @michal_piernikowski

#musthave #musthave2022 #lodzdesignfestival #lodzdesign #ldf #regeneracja #kochamlodz #lodz #plebiscyt #design #polskidesign #musthaveaward #nagrodamusthave #polskiewzornictwo