Meble designerskie – producent mebli z drewna

Laminat HPL – jeden materiał, wiele możliwości! Wykorzystywany przy produkcji naszych mebli, nadaje im wiele zalet. Jest bardzo wytrzymały i trwały. Wysoce odporny na wszelkie ścieranie, zginanie i inne uszkodzenia mechaniczne a także czynniki atmosferyczne. Świetnie radzi sobie z wilgocią. Dzięki odporności na związki chemiczne, powierzchnie pokryte okładziną HPL łatwo wyczyścić, nie martwiąc się o używane do tego detergenty.

Czym tak właściwie jest HPL? To tworzywo otrzymuje się poprzez prasowanie warstw podzielonych na: warstwę dekoracyjną, czyli papier impregnowany żywicą melaminową oraz papier rdzeniowy, impregnowany żywicą fenolową. Proces prasowania zachodzi w odpowiednich warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia. Powierzchnia laminatu pokrywana jest także specjalną powłoką ochronną.

Nakładanie HPL na przykładzie jednego z naszych designerskich stołów: ST Calipers biały. Jest on okleinowany okładziną HPL, zarówno blat jak i nogi. Dzieje się to przez sprasowanie sklejki „złożonej” laminatami z dwóch stron w specjalnej prasie (prasa półkowa olejowa). Laminaty te mają warstwę dekoracyjną po stronie zewnętrznej.

W naszej ofercie znaleźć można też stół ST Calipers Share oraz stołek ST Hocker – wykończone okładziną HPL, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Rozwiązanie często stosowane w przestrzeniach biurowych.

Wysoki stół biurowy ST CALIPERS SHARE w pomarańczowym kolorze i hockery ST CALIPERS w tym samym kolorze

HPL to niesamowicie długotrwały materiał, który ciężko jest zniszczyć. Dobrze sprawdza się we wnętrzach, będąc w nich na lata nie tracąc przy tym swoich walorów dekoracyjnych.