Meble designerskie – producent mebli z drewna

Przy wyrobie naszych mebli często wykorzystujemy ten materiał. Sklejka jest bardzo wytrzymała, stabilna, może być także wodoodporna. Ponadto pod względem estetycznym sprawia, że meble designerskie zyskują dodatkowe walory.

Lecz czym tak naprawdę ona jest? Niczym innym jak po prostu sklejonymi ze sobą „płatami”(fornirami) drewna.

Drewno trafiające do zakładu produkującego sklejkę, po odpowiednim składowaniu oraz obróbce hydrotermicznej jest zmiękczone, bardziej plastyczne. Następuje korowanie – pozbycie się kory z wyrzynków – po czym skrawanie. W tym etapie otrzymuje się wcześniej wspomniane forniry o grubości od około 0,5 mm do 3,5 mm. Nóż łuszczarski wykonuje ruch prostoliniowy, natomiast wyrzynek ruch obrotowy. Można to przyrównać do obierania jabłka. Powstałe forniry odpowiednio się suszy, naprawia wady, segreguje oraz formuje z nich pakiety, które są ze sobą sklejane i prasowane w specjalnych prasach. W zależności od tego, czy klej jest wodoodporny czy nie, sklejka zyskuje te jego cechy.

Po sprasowaniu, kiedy mamy już materiał, jest on składowany aby pozbyć się wilgotności wewnątrz struktury komórkowej drewna. Taki wyrób podlega obróbce wykończeniowej i zostaje odpowiednio klasyfikowany.

Sklejka to świetna alternatywa dla litego drewna. Jest materiałem w pełni naturalnym i stwarza wiele możliwości konstrukcyjnych podczas produkcji mebli designerskich. Dodatkowo nadaje meblom lekkości oraz ujednoliconego wyglądu by mogły pięknie wyglądać w każdym pomieszczeniu.

W naszym asortymencie wykorzystujemy do produkcji m.in.:

Projekt otrzymał międzynarodową nagrodę iF Design Award. To jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest za znak doskonałości projektowej.

biurko ST Calipers Desk
  • ławki ST CALIPERS – sklejka brzozowa pokryta dowolnie wybranym laminatem z szerokiej palety kolorów.